19.05.2012 15:00

Rozhovor s Covers For Lovers: Doma se cítíme všude, kde se dá třískat do bicích

Covers For Lovers, tříčlenná skupina, se ještě před dvěma roky zaměřovala výhradně na covery známých písní, kterým dávala slušivý punkový zvuk. Nyní kapela nabrala nový směr a na plné obrátky se vrhla na vlastní tvorbu. Výsledkem přerodu je deska Dobrý zprávy, s níž C4L právě objíždějí Čechy. Čas na rozhovor pro MusicWeb.cz si přes veškeré pracovní vytížení našel Aleš, který v C4L hraje na bicí.

Turné s názvem Pokřti si to! je v plném proudu, křtí na něm album Dobrý zprávy. Je to po EP jejich první deska a dobrou zprávou je, že deska je volně ke stažení na facebooku kapely. Stačí si otevřít oficiální profil kapely, dát like a zdarma stahovat.

Co jsou Dobrý zprávy pro Covers For Lovers?

Dobrý zprávy jsou pro nás zlomové album. V podstatě nový začátek. Deska je z 90 % autorská. S myšlenkou vlastní tvorby jsme si pohrávali už na EP Do Not Cover, kam jsme také dvě autorské písně zařadili. Dobrý zprávy jsou přesný opak. Covery zde také najdete, ale v menšině. Aktuálně jsou pro nás dobrý zprávy, že se deska líbí.

Covers For Lovers původně vznikli jako kapela, která se zaměřovala na covery známých písní, jaký cover je váš nejoblíbenější? A kolik jich už máte za sebou?

Předěláváme výhradně naše osobní srdcovky, tedy songy, které nás někdy v minulosti nějak poznamenaly. Pozitivně i negativně (smích). Každý z nás má svého favorita, ale všichni se asi shodneme na titulním songu k televiznímu seriálu Friends. Ten nás baví hodně. Celkem jsme předělali okolo třiceti písní.

Který song vám právě teď leží v hlavě a volá o předělávku?

Teď po vydání desky se soustředíme hlavně na naše live koncerty a doháníme resty vůči našim rodinám, které jsme nadělali během přípravy posledního CD. Pokud přemýšlíme o muzice, tak spíš o vlastních písničkách.2012 05 16 covers for lovers

Kdy jste se z coverů vrhli na vlastní tvorbu?

S příchodem Billieho Jokea do kapely, tedy přibližně před rokem a půl. Billie přinesl nějaké vlastní nápady, které nás natolik chytly, že jsme se rozhodli vydat se touto cestou. Covery jsme neopustili, rádi si je zahrajeme, ale přednost momentálně dáváme češtině a vlastní tvorbě.

Pracujete na skladbách společně? Kdo skládá hudbu a kdo píše texty?

Tvorba písničky je kolektivní práce. Každý se zapojí tím, co mu jde nejlépe. Billie skládá většinu hudby. Zbytek songu vzniká na zkouškách.

Kam chodí C4L pro inspiraci?

Protože Dobrý zprávy jsou naší první autorskou deskou, nemuseli jsme pro inspiraci chodit příliš daleko. Hudebně to máme vyřešené od začátku. Víme, že chceme dělat melodický pop-rock-punk ve stylu kapel, jakou jsou například Green Day. Textově jsme čerpali inspiraci z našeho nejbližšího okolí. Na desce jsou songy ze života nás a našich kámošů, jsou tam písníčky vztahové, ale např. i politický song.

Za takový song lze považovat píseň Moderní stát. Je o politice, státu a rozkrádání. Považujete tuto píseň za protest song?

Určitě! Hlavní motto písničky je: „Hajzl se musí bát!“ Song vznikl jako reakce na gradující aroganci našich politiků a bezostyšné rozkrádání naší země. Nejsme programově politická kapela, ale politika vstupuje do našich životů přes zdražování základních životních potřeb, daně a aroganci úřadů. Museli jsme na to reagovat.

Kde se C4L cítí jako doma?

Bude to znít jako klišé, ale nás baví hrát, baví nás koncertování. Takže nám je dobře, když vylezeme na pódium a začne fungovat ta alchymie mezi námi a publikem. Doma se cítíme všude, kde se dá třískat do bicích a vohulit kytary (smích).

 

 

Pokřti si to!, tak se jmenuje vaše turné, se kterým právě objíždíte Čechy. Kam se v nejbližší době chytáte?

Těšíme se moc na náš křest v domovském městě – Praze, 26. května. Křtít budeme na koncertě kapely Totální Nasazení, která nás pozvala do Prahy do klubu Vagon. Ostatní koncerty našeho turné najdete buď na facebooku, nebo na www.coversforlovers.cz.

V rámci turné budete koncertovat do konce června, co potom? Jaké jsou vaše plány na léto?

Léto bude asi volnější. Čeká nás několik festivalů, jedeme si zahrát na největší festival v Evropě, do Maďarska (Sziget), a máme v plánu začít s přípravou našeho druhého oficiálního videoklipu.

Máte za sebou EP Do Not Cover, CD Dobrý zprávy a klip k singlu Nashledanou. Připravujete teď nějakou další novinku?

Na konci léta bychom rádi natočili další video k další písničce z naší desky a na podzim bychom chtěli pokračovat v klubovém hraní.

Na přebalu vaší desky je slečna naslouchající gramofonu, kdy jste si naposledy pustili gramofon?

Gramofon my nepoužíváme…My jsme negramotní! (smích)

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.