26.08.2015 13:00

Nastala změna na postu kytaristy Evanescence

Jen Majura nahradila Terryho Balsama v Evanescence Jen Majura nahradila Terryho Balsama v Evanescence Zdroj: Facebookový profil skupiny Evanescence

Ačkoliv uplynul již nějaký čas od doby, co se americká hudební skupina Evanescence veřejnosti naposledy připomenula, nyní se v jejích vodách událo něco nečekaného. Formaci opustil kytarista Terry Balsamo, který v ní působil dvanáct let a nahrál s kapelou dvě studiová alba.

Důvod pro Balsamovo opuštění Evanescence je dosud neznámý. Jisté ovšem je, že se s kapelou rozešel v dobrém a obě strany jsou si vzájemně vděčné za společnou tvorbu i prožitý čas na koncertních cestách.

Kdo bude místo Balsama zastávat skupina uvedla současně s anoncí jeho odchodu. Novou členkou Evanescence se stala německá kytaristka, basistka a zpěvačka Jen Majura. Ta je v současnosti velmi vytížená, jelikož zároveň působí ještě ve třech dalších kapelách - Equilibrium, Knorkator a Black Thunder Ladies. V každé z těchto má však tato multiinstrumentalistka v podstatě jinou úlohu.

Příležitost vidět Jen Majuru živě budou mít fanoušci Evanescence v listopadu, kdy se banda poprvé po třech letech vrátí na stage. Naneštěstí pro české příznivce se trio těchto podzimních performancí uskuteční v USA. V České republice zatím formace vystoupila pouze jednou, a to právě před třemi lety v pražské Incheba Areně.Co se týče návratu uskupení do nahrávacího studia, není v současné chvíli nic potvrzeno. Poslední deska s názvem Evanescence vyšla před čtyřmi lety, přičemž zpěvačka Amy Lee v mezičase vydala i svou sólovou věc Amy Lee With Dave Eggar: Aftermath. Ta je hudbou k nezávislému filmu War Story.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.