Within Temptation se rozmluvili o budoucnosti kapely

Nizozemská hudební skupina Within Temptation bezpochyby patří mezi řadu populárních interpretů, kteří jsou v období letních festivalů na roztrhání. S tím běžně souvisí i podávání rozhovorů a v jednom takovém se kytarista Ruud Jolie vyjádřil k tématu dalšího fungování formace.

Within Temptation v červenci vystoupili na Masters of Rock Within Temptation v červenci vystoupili na Masters of Rock Petr Hájek, musicweb.cz

Podle všeho se Within Temptation po skončení prázdninového koncertování plánují pustit do nové tvorby. Na otázku, jakým směrem by měla být nadcházející hudba orientována, odpověděl Jolie neurčitě - řekl, že kdykoli v poslední době skupina na něčem pracovala, nápady nechávala spontánně plynout. Zatím se prý spekuluje o návratu k větší orchestrálnosti.

Kromě toho se hudebník nechal slyšet, že ze ztráty fanoušků způsobené žánrovou proměnlivostí uskupení nemá strach. Kapela samozřejmě konstantně spadá do oblasti metalu, její dílo se však za devatenáct let existence značně posunulo. S každou nuancí se určitě část příznivců odkloní, jiné si ale podle Jolieho parta zase získá.

Kdy budeme moci novinku očekávat, je dosud nejasné. Není tomu tak dávno, kdy Within Temptation vydali koncertový záznam Let Us Burn – Elements & Hydra Live In Concert, přičemž jejich šesté studiové album s názvem Hydra vyšlo také teprve vloni.Within Temptation jsou v České republice velmi oblíbení metalisté. Naposledy na tuzemském území vystoupili 9. července letošního roku v rámci Masters of Rock ve Vizovicích, předtím na Havířovských slavnostech začátkem září 2014. Další performance na dosah ruky českému publiku snad přinese i nějaké zbrusu nové skladby.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Airbourne, Roxy, Praha, 2. 10. 2019

  Prohlédněte si náš fotoreport z vyprodaného koncertu australských Airbourne, který se konal ve středu 2. října v pražském klubu Roxy. Úlohy předskokanů se zhostila americká punk-rocková kapela Supersuckers.

 • Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

  Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

 • Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves společně

  Ptáte se, cože mají tyto kapely společného ? Five Finger Death Punch se v příštím roce rozjedou na své doposud největší evropské turné a právě Megadeth a Bad Wolves je budou doprovázet. Skvělé je, že se zastaví i v Praze.

 • Halestorm se v příštím roce zavřou do studia

  Americká rocková kapela Halestorm se po novém roce odebere do studia. Frontmanka Lzzy Hale to prozradila v australském podcastu Everblack Media.