04.12.2014 13:00

Portugalští Moonspell vydají album Extinct

Gothic metalisté Moonspell, pocházející z portugalského Lisabonu, v březnu roku 2015 vydají nové album. Jeho název Extinct je poměrně zavádějící, neboť si ho můžeme vykládat mnoha způsoby. Termín znamená například vyhynulý, vymřelý, vyhaslý či zaniklý. Doufáme tak, že kapel tímto novým dílem nenaznačuje konec své dlouholeté kariéry.

Skupina již podruhé na desce spolupracovala s vydavatelstvím Napalm Records, samotné nahrávání proběhlo ve Švédsku. Producentem novinky je Jens Bogren, který dříve asistoval u produkce projektů hudebních hvězd jako jsou Opeth, Amon Amarth a další.

Žádná z deseti skladeb, které se mají na albu objevit, doposud nebyla vydaná jako singl. Proto je prozatím brzy na to spekulovat, co od novinky Extinct vlastně čekat. Moonspell však dle svého vyjádřejí pojímají desátou studiovku jakožto lekci nynějším generacím, prý aby bylo jasno, o čem takový goth metal vůbec je. Dá se tedy předpokládat, že deska bude temná jak se patří.

{youtube}gzLtoBKgmB4{/youtube}

Současně s vydáním nového alba kapela naplánovala turné na rok 2015, v jehož první části, tedy během března a dubna, ale prozatím není zahrnuto vystoupení v České republice. Otázkou je, jak tomu bude později. Moonspell naší kotlinu navštěvují poměrně často. Naposledy tomu bylo vloni, kdy se objevili na proslulých Masters of Rock a později i v pražském Rock Café.

Skupina Moonspell vznikla roku 1992 a hned spolu s vydáním první desky Wolfheart (1995) vstoupila do světového povědomí v oblasti gothic metalu. Dosud nejúspěšnějším albem skupiny je Memorial, vydané v roce 2006. To bylo oceněno tzv. zlatou deskou.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.