09.01.2015 17:00

Vrátí se Dave Lombardo za bubny Slayer?

Uplynulo jen několik měsíců od posledních spekulací o návratu kubánského bubeníka Davea Lombarda do slavné thrash metalové skupiny Slayer. Lombardo tvrdil, že se ke skupině nikdy nevrátí, to však nyní neplatí: pro fanoušky nechává této možnosti dveře otevřené.


Před otevřením šampaňského a rozbitím prasátka určeného na lístky na Slayer, však dočtěte článek. Zaprvé není Dave Lombardo jediný, na němž sjednocení závisí, ve hře jsou i ostatní členové kapely. Vzhledem k tomu, že komunikace mezi nimi hodně vázne (od tragické smrti Jeffa Hannemana spolu nemluvili), tak není příliš pravděpodobné, že by najednou Lombardovi přišla pozvánka.

Druhý problém je, že je nutné brát Lombardova slova poněkud s rezervou, přesněji že nikdy jasně neřekl, že se vrátí, pouze že možnost návratu stále existuje. Kromě toho ještě v srpnu tvrdil, že k takovému sjednocení nikdy nedojde a v listopadu zase při setkání s fanoušky jasně naznačoval, že očekává nabídku ke spolupráci od Davea Mustainea z Megadeth.

.

Dave Lombardo odešel v únoru 2013 po hádce s ostatními členy týkající se financí a platových podmínek. Podle Lombarda jsou ve skupině bubeníci vykořisťováni, nejsou placeni jako plnohodnotní členové. Paul Bostaph, který nahrazuje Lombarda v jeho nepřítomnosti (toto je již třetí Lombardův odchod ze skupiny), však žádné takové stížnosti nemá, navíc skupina po finanční stránce velmi dobře funguje jen ze samotné značky Slayer.

K přežití tedy Lombarda nepotřebují a sjednocení by se událo jen z důvodů nostalgických případně jako gesto vůči fanouškům. A když přihlédneme k tomu, v jaké atmosféře se odehrál rozchod, můžeme asi vyloučit první možnost. Druhá možnost, tedy sjednocení jako odpověď požadavků fanoušků, má také nízké šance, protože jich mnoho stojí na straně Lombarda a tvrdí, ať se nepokouší o návrat, dokud se mu ostatní členové neomluví.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.