26.11.2012 17:00

Anthrax: Thrash metalová legenda zahraje v prosinci v Praze

Legendární thrash metalová kapela Anthrax, která spolu s Metallicou, Megadeth a Slayer tvoří „Velkou čtyřku“, přijede 3. prosince do pražského klubu Lucerna Music Bar. Tam představí mimo jiné své nové album Worship Music, které bylo označeno metalovým albem roku 2011.

Kapela Anthrax byla založena v roce 1981 kytaristou Scottem Ianem a Dannym Lilkerem. Ti pojmenovali kapelu po smrtelné nemoci poté, co se o ní dozvěděli z učebnice biologie.

Debutové album Fistful of Metal vyšlo v roce 1984. O rok později pak Anthrax vydali další studiovou desku s názvem Spreading the Disease. Tu nazpíval Joey Belladonna, který nahradil původního zpěváka Neila Turbina. Následující turné na podporu novinky jako by bylo prokleté. Nejprve bylo zrušeno turné s Black Sabbath, poté muselo být také ukončeno evropské turné kvůli černobylské katastrofě. Do Evropy se však Anthrax vydali po boku Metallicy znovu. Bohužel i toto turné muselo být předčasně zrušeno, protože se stala dopravní nehoda, při níž zemřel baskytarista Metallicy Cliff Burton.

Po třech dalších albech Anthrax vyhodili zpěváka Joeyho Belladonnu, kterého nahradil John Bush. S ním kapela nahrála alba Sound of White Noise, Stomp 442 a Volume 8: The Threat Is Real. John Bush nazpíval ještě také We’ve Come for You All, které vyšlo v roce 2003. O dva roky později kapela oznámila, že se na post zpěváka vrací Belladonna. Následovalo sedmileté období, kdy se v Anthrax měnili zpěváci jak na běžícím páse. Mikrofon si mezi sebou předávali Bush s Belladonnou a Danem Nelsonem.

 

 

V roce 2010 se do kapely znovu vrátil, snad už nadobro, Joey Belladonna, se kterým Anthrax odehráli sérii Sonisphere festivalů, včetně toho v České republice. Minulý rok pak vyšlo, po dlouhých osmi letech, nové album nazvané Worship Music, které se vyšplhalo na dvanácté místo v americkém žebříčku The Billboard 200. Metal-rules.com dokonce Worship Music zvolili jako nejlepší metalové album roku 2011.

Právě nové album Worship Music přijedou Anthrax představit 3. prosince do pražského Lucerna Music Baru. Už zanedlouho tak máte možnost poznat zhoubné účinky Anthraxu na vlastní kůži i vy!

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.