V mládí Gregory Porter vyrůstal bez otce a musel přerušit sportovní kariéru kvůli vážnému úrazu. Již jako dítě poslouchal Nata Kinga Colea, který je dodnes jeho velkým hudebním vzorem. Brzy nato začal vystupovat v jazzových klubech. Zde potkal skladatele, klavíristu a saxofonistu Kamau Kenayatta, který Gregorymu pomohl k profesionální hudební kariéře. Díky jeho podpoře se Porter dostal do muzikálu It Ain´t Nothin´ But the Blues. Zpěvák potom napsal svůj muzikál Nat King Cole and Me, ve kterém částečně čerpá zážitky ze svého dětství.
Hudební kritici nyní na muzikanta nešetří chválou a ihned po vydání opěvovali jeho album Be Good. Gregory sice zpívá s velkou dávkou emocí a propojuje ve svých písních mnoho žánrů včetně soulu a gospelu, kapela za zády mu ale dotváří potřebných padesát procent k úspěšnému celku.
Zatím americký zpěvák natočil čtyři alba – Water, zmíněné Be Good, Liquid Spirit a Take me to the Alley. Za poslední dvě desky získal ocenění Grammy. Pro Českou republiku má Grammy za poslední album mnohem hlubší význam, než by se na první pohled mohlo zdát. Ondřej Pivec, geniální klávesista, hammondkář, skladatel a producent v jedné osobě, si na albu totiž zahrál. V současné době se Gregory více věnuje koncertování a již nyní vystoupil na mnoha uznávaných festivalech. Spolupracuje a vystupuje s muzikanty Wyntonem Marsalisem a Jammiem Cullumem. Samotné jazzové zpěvačky Dianne Reeves či Dee Dee Bridgewater k Porterovi vzhlíží s obdivem.
Prvně přivezl Gregoryho Portera do Lucerna Music Baru 9. října 2012 festival Struny podzimu, kde během jednoho večera odehrál hned dva koncerty za sebou. Reportáž si můžete přečíst zde. O několik měsíců později se k nám vrátil s unikátním vystoupením, kde si prvně přizval českého klavíristu Ondřeje Pivce, a v březnu vystoupil na Jarním Gala Strun podzimu. Jaké to bylo, se dočtete v reportáži zde. Gregory navštívil také Brno, ale nyní se vrací do Prahy, tentokrát do většího prostoru Fora Karlín 23. dubna 2018 od 20 hodin.