07.07.2013 10:00

Parkway Drive v Akropoli: Modřiny a metalcore v australském stylu

V pátek 5. června se Praha otřásla pod těžkou corovou náloží. Australská partička Parkway Drive zavítala již podruhé v rámci Atlas Tour do České republiky, tentokrát za podpory kapel Veil Of Maya a Antagonist A.D.

Koncert v pražském Paláci Akropolis začal krátce po půl sedmé, protože klub má v deset večer policejní hodinu. Akci bez nějakého dlouhého rozmýšlení odstartovali novozélandští Antagonist A.D. Tato v Čechách relativně neznámá kapela během pár minut uvedla do pohybu většinu fans pod pódiem a jejich energický, ryze hardcorový set navodil na začátek perfektní atmosféru.

Čtěte také: RFP 2013 - Thirty Seconds To Mars rozparádili Hradec

Další na řadu přišli pánové, kteří na turné přijeli z opačné polokoule než Parkway Drive a Antagonist A.D., a sice Američané Veil Of Maya. Oproti Antagonist A.D. naladili přítomné na mnohem progresivnější a drsnější notu. Jejich technický deathcore nenechal naprosto nikoho chladným a divoká vřava v kotli neustávala prakticky po celou dobu jejich setu, který nenarušil ani frontmanův chvilkový problém s nefunkčním mikrofonem. Veil Of Maya možná lehce doplatili na svůj „djentový“ sound, který zněl zřetelně snad jen vzadu u zvukaře, což však lidem v pitu naprosto nevadilo. Veil Of Maya byli však stále jen předzvěstí toho, co se mělo teprve odehrát.

 

 

Parkway Drive odstartovali svoji show intrem, úvodní písní z desky Atlas a výzvou k circle pitu, čímž se rozpoutalo naprosté peklo. Parkway Drive jsou bandem, který dává živým vystoupením obrovskou váhu. Jejich koncerty mívají vždy silnou atmosféru, umocněnou upřímným obdivem skupiny vůči fanouškům. Kapelu evidentně nepoznamenala nechvalně proslulá česká aféra Randyho Blythe z Lamb Of God, a proto si po pár písních pozvali fanoušky na pódium. Ti z něj skákali prakticky až do konce koncertu. Mezi písněmi, které zazněly, byla rovnoměrně zastoupena všechna čtyři alba, a co se týče zvuku, byl mnohem zřetelnější a výraznější než u obou předkapel.

Sledujte metal na Facebooku:
 

Australští klokani zakončili svoje vystoupení svojí hymnou Carrion a po srdečném rozloučení se zpocení, vyčerpaní a spokojení fanoušci vydali domů ošetřit si svoje lehká zranění v podobě modřin, odřenin a naražených žeber. Na závěr je třeba dodat, že Parkway Drive jsou velice koncertně aktivní a je na místě očekávat reprízu jejich show jestli ne tento, tak určitě příští rok.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.